Šikovná pomôcka pre Prešovčanov

Pri triedení odpadu môžu Prešovčania využiť šikovnú pomôcku v podobe elektronického kalendára triedeného zberu. Obyvatelia si vďaka nemu môžu veľmi jednoducho vyhľadať svoju ulicu a nájsť kompletný harmonogram vývozu triedeného odpadu na celý rok.

03.02.2022

Tak ako po minulé roky prichádzame s elektronickým kalendárom vývozov triedeného odpadu pre rodinné domy pre vašu adresu aj tento rok. Technické služby mesta Prešov, a.s. ponúkajú obyvateľom Prešova ľahko dostupné informácie v elektronickej podobe, ku ktorým sa vedia dostať kedykoľvek a kdekoľvek. Na webovej stránke Technických služieb je uverejnený kalendár triedeného zberu. V ňom si môžu Prešovčania vo vyhľadávači veľmi jednoducho vyhľadať svoju ulicu a nájsť kompletný harmonogram vývozu triedeného odpadu na celý rok. Ešte väčším pomocníkom je elektronický kalendár pre smartfóny, ktorý po stiahnutí na pripravovaný odvoz konkrétnej komodity upozorňuje v kalendári mobilu. Nemali by ste tak na vývoz odpadu zabudnúť. 

Po navolení vašej ulice, na adrese https://www.tsmp.sk/sk/kalendar-triedeneho-zberu/2022/ako-na-to, budete presmerovaní na odkaz k stiahnutiu súboru s kalendárom. Tento odkaz otvárajte priamo vo vašom telefóne. Po stiahnutí súboru vo vašom telefóne daný .ics súbor otvorte a váš mobil vás vyzve na importovanie položiek do kalendára v telefóne, toto potvrďte. Následne budete vždy deň vopred dostávať notifikácie na vývoz naplánovaný na nasledujúci deň. Dané triedené komodity si tak budete môcť dopredu pripraviť a vyložiť ich, aby ich pracovníci TSmP, a.s. mohli vyzdvihnúť. 

 

Autor: Ing. Ingrid Mihaľová