Discgolf s majsterkou Slovenska

Na mape slovenského discgolfu pribudlo nové ihrisko. Najvýchodnejším ihriskom na Slovensku sa stalo ihrisko v rekreačnej oblasti Borkút pri Prešove, kde na hráčov čaká 9 jamiek.

02.05.2018

Pri tejto príležitosti naše ihrisko navštívila aj Katka Boďová.  Mali sme tak tú česť sa dozvedieť o histórií discgolfu, jeho pravidlách a samotnej hre priamo od 6  - násobnej majsterky Slovenska v discgolfe.

Pri tejto príležitosti sme oslovili aj učiteľov telesnej výchovy na základných školách aby sa zúčastnili tohto stretnutia a priamo v Borkúte si vyskúšali hru a tak mohli motivovať aj svojich žiakov pre túto nezvyčajnú športovú disciplínu, ktorá sa dá hrať predovšetkým na čerstvom vzduchu a vyžaduje si trošku pohybu, a to je pre deti ideálna kombinácia. Dospelí môžu hru zobrať vážne a súťažiť o "discgolfového majstra".

Všetky informácie a tiež rezervácia termínu pre hru je možné získať na stránke http://www.lesoparkborkut.sk/discgolf.

Katka Boďová je slovenská hráčka discgolfu. Je 6-násobnou majsterkou Slovenska v discgolfe, v roku 2016 skončila medzi ženami na Majstrovstvách sveta na 5. mieste a na Majstrovstvách Európy získala striebornú medailu. Na discgolf sa špecializuje od roku 2013, predtým sa venovala ultimate frisbee, kde sa opakovane zúčastnila na majstrovstvách sveta a Európy. V roku 2010 získala s českým klubom Hot Beaches v ultimate zlatú medailu na klubových majstrovstvách Európy. V ultimate skončila v roku 2016 klubových majstrovstvách Európy na 5. mieste s rakúskym klubom Box. Povolaním je aplikovaná matematička a vo svojom výskume sa venuje najmä evolučnej biológii. 

Autor: Ing. Ingrid Mihaľová