Seminár - rez ovocných stromov

O tom, aké dôležité je orezať strom v správnom čase a na správnom mieste, prídu porozprávať všetkým záhradkárom odborní lektori, v spolupráci s ktorými mesto pripravilo bezplatné školenie.

17.01.2017

Sadenie, štepenie, jarný, letný rez a pod. Tieto pojmy sú isto známe všetkým milovníkom záhradkárčenia i rekreačným ovocinárom. (Nie len) pre nich pripravilo mesto Prešov v spolupráci s (majstrom Slovenska) odborný kurz v reze ovocných stromov.ilustračný obrázok, zdroj: www

O tom, aké dôležité je orezať strom v správnom čase a na správnom mieste, prídu porozprávať všetkým záhradkárom odborní lektori, v spolupráci s ktorými mesto pripravilo bezplatné školenie. „V správnom čase a správnym strihom dokážeme u ovocných stromov vytvoriť správny pomer medzi rastom a rodivosťou,“ hovorí odborník Peter Švidroň.

Pre záujemcov o bezplatné školenie budú pripravené aj praktické ukážky orezBezplatný seminár v reze ovocných stromov, Prešovov s odborným výkladom i možnosť všetko hneď aplikovať v praxi prostredníctvom pripravených vzoriek, na ktorých bude možné si všetko hneď vyskúšať.

Nevieme stromu rozkázať, ale vieme mu ukázať cestu, ktorou chceme, aby sa uberal. Na to však potrebujeme porozumieť zákonitosti rastu a rodivosti. Ak sa nebudeme riadiť týmto základným pravidlom, neberme nožnice ani pílku do rúk, lebo tým stromu len uškodíme. Ak zlý rez, tak to radšej žiaden rez,“ zdôrazňuje P. Švidroň.

Po absolvovaní kurzu si jeho účastníci odnesú cenné poznatky, ktoré budú môcť zúročiť hneď pri jarnom reze. „Stromy dokážu žiť bez nás, ale my bez stromov nie, preto si ich chráňme a starajme sa o ne,“ dodáva na záver odborník na túto oblasť.

Bezplatné školenie pre všetkých záujemcov sa uskutoční

18. februára 2017 so začiatkom o 10:00 hod. v areáli EkoParku Holá Hora.

Ide o prvý z cyklu školení počas roka, ktoré budú zamerané na nielen ovocné, ale aj okrasné dreviny v závislosti od vegetačného obdobia počas roka, kedy je vhodné daný rez realizovať.

Bližšie informácie : 0905 619 382,  0918714735

 

Zdroj : www.presov.sk

 

Autor: Ing. Ingrid Mihaľová